Капуста, квашена класичним способом
Складність: легкоПеред тим, як писати цей рецепт, я спробувала розібратися, в які дні все ж таки краще квасити капусту). Чотири знайомих господині дали мені кардинально протилежні поради: на місяць, що росте і на спадаючий місяць, тільки в чоловічі дні і тільки в жіночі дні. І в кожної з них капуста завжди вдається. Так що, я думаю, потрібно просто обирати гарну соковиту капустину). Капуста, що на фото, була заквашена в останній день спадаючого місяця. Смачна.
Якщо у вас не дуже соковита капуста, краще заквасити її у розсолі.
Інгредієнти
- Пропорція на 1 кг капусти:
20 г солі
30 г моркви
Приготування
- Зазвичай я роблю 1 трилітрову банку. Для цього беру одну капустину вагою 2,5- 3 кілограма і 1 середню морквину. Капусту шаткую ножем, зважую, додаю сіль і моркву, натерту на крупну тертку. Перетираю все це руками в великій мисці, щоб капуста пустила сік, і наповнюю банку, періодично втрамбовуючи суміш качалкою. ( Втрамбовувати без фанатизму)).
- Капусту в банку я не докладаю до верху приблизно на 2 пальці. Кладу зверху шматочок цілого листа капусти (я залишаю частину верхнього листа, коли готую капусту до шинкування) і зверху на нього шматок почищеного качана з капусти. Підрізаю його до потрібного розміру, щоб вийшло закрити банку пластмасовою кришкою. Таким чином качан придавлює капусту і виходить гарний гніт.
- Ставлю банку в миску, бо скоро почнеться процес бродіння і сік почне витікати з-під кришки. Залишаю капусту на столі в кухні на 3 дні. Кожного дня обов’язково потрібно кілька разів відкривати кришку і проколювати капусту до дна якоюсь паличкою, щоб виходив газ. Через 3 дні куштую капусту, і, якщо вона вже готова, ставлю банку в холодильник.
- Смачного!
Залишити відповідь